System IPTV
System IPTV
System IPTV
System IPTV
System IPTV

Wszystkie moduły platformy MK-telekom bazują na systemie Linux, a ściślej ujmując opartej na dystrybucji Debian, która została stworzona specjalnie do zastosowań związanych z IPTV. Dystrybucja ta posiada tylko pakiety, które są wymagane do prawidłowego działania systemu, co zwiększyło stabilność i bezpieczeństwo naszego rozwiązania.

Źródło kontentu Dynamiczny rozwój technologii oraz rosnące wymagania abonentów stawiają operatorów sieci przed wyzwaniami, z którymi muszą się zmierzyć, chcąc pozostać konkurencyjnymi. Zmusza to niejednokrotnie do częstych zmian w stosowanych technologiach lub stosowania różnych systemów w zależności od liczby potencjalnych abonentów na danym terenie i co się z tym wiąże — opłacalności. Większość operatorów ISP nie może sobie pozwolić na natychmiastowe przejście z technologii analogowej na cyfrową, dlatego podczas projektowania systemu szczególny nacisk położyliśmy na wielosystemową obsługę urządzeń, co pozwala zastosować różne rozwiązania. Aby sprostać tym wymaganiom, zastosowaliśmy szereg modułów, do których możemy wykorzystać źródło sygnału w postaci: DVB-S, DVB-S2, DVB-C, DVB-T, DVB-T2, ASI, SDI, HDMI, TSoIP, IP. Niewątpliwą zaletą jest możliwość zastosowania różnych systemów jednocześnie.

Aplikacje multimedialne Wymagania abonentów oraz konkurencja wymuszają zastosowania już nie tylko bogatego kontentu programów, ale również dodatkowych możliwości, które urozmaicą czas spędzony przy telewizorze, pokażą aktualną pogodę, kursy walut, pozwolą obejrzeć ulubiony film lub posłuchać radia. Wszystkie aplikacje dostępne w naszym systemie zostały opracowane i napisane przez nasz zespół, co czyni je stabilnymi i spójnymi w działaniu, w przeciwieństwie do podobnych rozwiązań, bazujących na aplikacjach pochodzących z różnych źródeł.

Elektroniczny przewodnik po programach Przewodnik ten umożliwia wyświetlenie na ekranie odbiornika programu telewizyjnego na 14 dni wprzód. Oprócz podstawowych informacji zastosowaliśmy innowacyjne rozwiązanie pozwalające na obejrzenie zwiastunów wybranych pozycji lub zdjęć, a nawet dokładnych obsad aktorów. Abonent ma możliwość wyszukiwania ciekawych dla niego pozycji według aktora, otrzymanej nagrody (np. Oskara), reżysera czy też scenarzysty. EPG pozwala również zaplanować nagrywanie dowolnych programów z 14 dniowym wyprzedzeniem. System pozwala na zaplanowanie nagrywania kilku pozycji, nawet jeśli są tym emitowane w samym czasie.

To tylko część możliwości, zapraszamy do kontaktu